Deniz Suyu Arıtma Sistemleri

Ters Ozmoz Deniz Suyu Arıtma Sistemleri (Desalinizasyon)  mevcut tatlı su kaynaklarının yetersiz kaldığı ve deniz suyu kullanımının gerekli olduğu durumlarda gemiler, oteller, hastaneler, tatil köyleri, belediyeler, endüstriyel tesisler vb. su ihtiyacının yüksek olduğu yerleşim birimlerinde kullanılmaktadır.

Deniz suyu ters ozmoz sistemleri deniz suyundan içme suyu, kullanım suyu ve proses suyu üretiminde mükemmel sonuç vermektedir. Ayrıca enerji tasarrufu sağlanarak işletme maliyetlerinin büyük oranda düşürülmesine yardımcı olur. Deniz Suyu Ters Ozmoz Sistemleri, deniz suyunun korozif etkisine dayanıklı antikorozif malzemeler kullanılarak üretilmektedir.

Deniz Suyu Ters Ozmoz Sistemleri geçmiş yıllarda çok maliyetli sistemler olmasına karşın teknolojinin gelişmesi ile birlikte uygun maliyetli hale gelmiştir. Hazırlamış olduğumuz tüm projelerde olduğu gibi deniz suyu arıtma sistemlerimizde de müşterilerimize uzun vadede maksimum kazanç sağlayacak enerji tasarruflu sistemler üretmeye özen gösteriyoruz.

Deniz Suyu Arıtma Sistemleri Yaşanması Beklenen Su Kıtlığına Çözüm Olabilir Mi?

Yapılan araştırmalara ve toplanan verilere göre Dünya’da tatlı su kaynakları hızla tükeniyor. Dünya Kaynakları Enstitüsü raporuna göre Dünya nüfusunun neredeyse dörtte biri su kıtlığı riski ile karşı karşıya.

Tabi bu aşamada ilk yapılması gereken toplumları sınırlı kaynakların doğru kullanımı konusunda eğitmek ve buna teşvik etmek olsa da Dünya nüfusu hızla artarken deniz suyundan arıtma yapılarak içmeye ve kullanmaya uygun su elde edilmesi de su kıtlığı sorununa alternatif ve enerji tasarrufu da sağlayan bir çözüm getiriyor.

Kaynak : İklim Haber

deniz suyu arıtma sistemleri