ters ozmoz sistemleri

Ters Ozmoz Sistemleri

Ters ozmoz sistemleri su arıtma sistemleri arasında en çok kullanılan yöntemler arasındadır. Ozmoz prensibi, en basit sekliyle suyun az yoğun ortamdan çok yoğun ortama yarı geçirgen zar vasıtasıyla geçişi olarak tanımlanabilir.

Ters ozmoz prensibi ise bir yüksek basınç pompası kullanılarak suyun çok yoğun ortamdan az yoğun ortama geçmesi olarak açıklanabilir. Yüksek iletkenlik değerine sahip kuyu suları, nehir suları, göl suları, doğal kaynak suları arıtımında ters ozmoz membran teknolojisi kullanılarak üstün nitelikte arıtma yapılır. Ters ozmoz cihazlarının tasarlanabilmesi için su analizinin ayrıntılı olarak görülmesi gerekir. Farklı su kalitelerine göre ters ozmoz cihazının dizaynı ve verimi değişkenlik gösterebilir.

Eurotech ters ozmoz ünitelerinin tasarımı bastan sona müşterinin ihtiyacına göre özel olarak projelendirip üretilmektedir. Yapımda kullanılan tüm ekipmanlar en kaliteli malzemelerden seçilmektedir. Ekipmanların kaliteli olması, sistemlerin uzun süre en yüksek verimde çalışmasını sağlamaktadır.

Ters Ozmoz Sistemleri Modelleri

ROB serisi reverse osmosis ünitelerinde standart tasarım 2000 ppm TDS (toplam çözünmüş kati madde, total dissolved solids) değerine göre yapılır. Ham su özelliklerine göre projeye özel tasarım yapılarak sistemlerin çalışma verimi belirlenir.
ROE serisi ters ozmoz sistemleri, 440 lt/saat – 1800 lt/saat aralığında arıtım kapasitesiyle, içme suyu, genel kullanım suyu ve proses suyu arıtımında mükemmel sonuç vermektedir.
ROS serisi ters osmoz ünitelerinde standart tasarım 2000 ppm TDS (toplam çözünmüş kati madde, total dissolved solids) değerine göre yapılır. Ham su analizi sonucu çıkan değerlere göre özel tasarım proje yapılarak sistemlerin çalışma verimi belirlenir.
ROSL serisi ters osmoz ünitelerinde standart tasarım 2000 ppm TDS (toplam çözünmüş kati madde, total dissolved solids) değerine göre yapılır. Ham su özelliklerine göre projeye özel tasarım yapılarak sistemlerin çalışma verimi belirlenir.
Yıkama ünitesi ters ozmoz membranların tıkanmasını önlemek ve membran ömrünü daha uzun tutmak için kullanılır. Yıkama işleminin sıklığı ham suyun kimyasal ve fiziksel özelliklerine, sistemin verimine ve membran yüzey alanı başına geçirdiği akışa bağlıdır.
Dolomit, kireç taşında kalsiyum ve magnezyumun birlikte yer almasından oluşan doğal bir mineraldir. Kimyasal formülü CaMg (CO3)2dir. Fiziksel ve kimyasal yapısına bağlı olarak yol inşaatlarında, beton yapımında, ziraatta, cam ,soda, boya sanayisinde kullanılan önemli bir hammadde olup ayni zamanda Su Arıtma sektöründe post filtrasyon (re mineralizasyon) işlemi için kullanılmaktadır.

Deniz Suyu  Sistemleri

MB serisi RO modelleri, mevcut su kaynaklarının yetersiz kaldığı, deniz suyu kullanımının gerektiği işletme ve yerleşim birimlerinde kullanılmaktadır.
75 m3/gün den istenen kapasiteye kadar tasarımı yapılan SWSL serisi Deniz Suyu Ters Ozmoz Sistemleri, mevcut tatlı su kaynaklarının yetersiz kaldığı ve deniz suyu kullanımının gerekli olduğu durumlarda ve oteller, hastaneler, tatil köyleri, belediyeler, endüstriyel tesisler vb.) gibi su ihtiyacının yüksek olduğu yerlerde tatlı su temininde vazgeçilmez olan sistemlerdir.

Ürünlerimiz