ultraviyole sistemleri

Ultraviyole Sistemleri

Ultraviyole ile dezenfeksiyon işlemi, suya herhangi bir kimyasal madde veya oksidant ilave etmeksizin 254 nm dalga boyunda UV ışını vererek virüs, bakteri ve mikroorganizmaların DNA larını parçalama sonucu gerçekleşir. Düşük Basınçlı lamba yardımı ile UV dalgaları üreten dezenfeksiyon sistemi; bakteri, virüs, küf, mantar, alg ve bunların yumurtalarını etkisiz hale getirir.

Sonuç olarak suyun, kimyasal ve fiziksel yapısı bozulmadan, mikrobiyolojik açıdan sağlıklı şekilde arıtılmış su elde edilmiş olur. Çevre ve insan sağlığına zararlı THM gibi yan ürünler oluşmaz.

UV teknolojisi ile dezenfeksiyon, 254 nm dalgaboylu UV ışınları kullanılarak sağlanır. Bu ışınlar mikroorganizmalar ile temas ettiklerinde, DNA’larına ‘fotooksidasyon’ yoluyla hasar vermektedir DNA’sı tahrip olan canının üreme dahil tüm hücre faaliyetleri durur ve hücre ölümü gerçekleşir. Dezenfekte edilecek su UV ünitelerinde yoğun şekilde UV ışınlarına maruz kalmakta, su içindeki mikroorganizmalar etkisiz hale gelmektedir.

UV Üniteleri çevre dostudur ve  kimyasal kullanmadan dezenfeksiyon sağlar ve bu sayede suyun kimyasal özelliğini değiştirmez . Dezenfeksiyon süresi çok hızlıdır ve kimyasal maddeler ile dezenfeksiyonda gerekli uzun temas süresini temin eden büyük temas tanklarına ihtiyaç yoktur.

Ultraviyole Modelleri

  • UVC Mono Lamba Ultraviyole Sistemleri

Mono Serisi ultraviyole üniteleri 0,26 m³/saat – 5 m³/saat arası kapasitelerde ve 30.000 uW/cm2 – 40.000 uW/cm2 ışın yoğunluğunda efektif olarak çalışır. Ham suyun ve prosesin özelliğine göre 304 veya 316 kalite paslanmaz çelik kolektörler kullanılarak üretilir. Sensörlü ve Sensörsüz modelleri vardır.
  • UVC Multi Lamba Ultraviyole Sistemleri

Multi (çoklu) lambali ultraviyole (UV) sistemleri 6 m³/saat – 86 m³/saat kapasitelerde ve 30.000 uW/cm2 – 40.000 uW/cm2 ışın yoğunluğunda efektif olarak çalisir. Multi Serisi prosesin ve ham suyun özelliğine göre 304 veya 316 Paslanmaz Çelik olarak üretilebilirken, daha yüksek debilerde üniteler paralel bağlanarak istenen kapasite sağlanabilir. Sensörlü ve Sensörsüz modelleri vardır.
  • UVC Amalgam Lamba Ultraviyole Sistemleri

Amalgam lambalı ultraviyole (UV) sistemleri 30 m³/saat – 280 m³/saat kapasitelerde ve 30.000 uW/cm2 – 40.000 uW/cm2 ışın yoğunluğunda efektif olarak çalışır. Amalgam Serisi UV üniteleri prosesin ve ham suyun özelliğine göre 304 veya 316 Paslanmaz Çelik olarak üretilebilirken, tercihe bağlı olarak otomatik sıyırıcısı ile kullanılabilir.
  • UVC Medium Pressure Lamba Ultraviyole Sistemleri

MP serisi, halka açık yüzme havuzları ve su arıtma sistemlerinde yüksek debi ile kullanılmak için tasarlanmıştır. MP Lambaları, havuz suyunda bulunan kloraminleri yok etmek için çok etkili olan geniş bir spektrum aralığında çalışır. Bu sistemler, kloramin arıtımına karşı dirençli mikroorganizmalar dahil olmak üzere, mikroorganizmaların yok edilmesi (%99) sayesinde etkili bir dezenfeksiyon gerçekleştirir.

Ürünlerimiz

[wonderplugin_carousel id="1"]