yumuşatma sistemleri

Yumuşatma Sistemleri

Suda çözünmüş olarak bulunan kalsiyum (Ca) ve magnezyum (Mg)iyonları suyun sertleşmesine sebep olmaktadır. İyon değişim yöntemi ile sudaki kalsiyum ve sudaki magnezyum iyonlarının alınması işlemi sonucu suyun sertliğinin düşürülmesi işlemine yumuşatma denir.

Katyonik Reçine vasıtası ile sertliğe neden olan kalsiyum (Ca) ve magnezyum (Mg) iyonlarının reçine üzerinde bulunan Sodyum (Na) iyonları ile yer değiştirmesi prensibine dayanır. Böylece iyon değiştirme yöntemi ile sistemden çıkan suyun sertliği alınmış olur.

Yumuşatma Modelleri

  • TC/TCV Serisi Yumuşatma Sistemleri

TC serisi kabinli tekli yumuşatma ünitelerinde kontrol ünitesi olarak tam otomatik kullanılır. Sistem valf üzerinde set edilen zamana (timer) veya debiye (volumetrik) göre insan müdahalesine gereksinim duymadan otomatik olarak rejenerasyon yapar. Bu sistemler kompakt sistemlerdir, diğer ünitelere göre daha az yer kaplar.
  • TF/TFV Serisi Yumuşatma Sistemleri

TF serisi tekli yumuşatma ünitelerinde kontrol ünitesi olarak tam otomatik kullanılır. Sistem valf üzerinde set edilen zamana (timer) veya debiye (volumetrik) göre insan müdahalesine gereksinim duymadan otomatik olarak rejenerasyon yapar.
  • TFD Serisi Yumuşatma Sistemleri

TFD serisi çift kolonlu (tandem) yumuşatma ünitelerinde kontrol ünitesi olarak tam otomatik tandem valfler kullanılır. Sistem valf üzerinde set edilen debiye (volumetrik) göre insan müdahalesine gereksinim duymadan otomatik olarak rejenerasyon yapar.
  • TFVY Serisi Yumuşatma Sistemleri

TFVY serisi tekli yumuşatma üniteleri yüzey borulamalı olarak pnömatik (hava), su ve elektrik aktuatörlü vanalama sistemi ile dizayn edilir. Sistem, debiye göre rejenerasyon yapabilen, servis otomasyonunu kumanda eden, kontrolör veya PLC içeren IP 65 sınıfı pano tarafından yönetilir. Tek kolon ve tuz tankından oluşan sistem 80 m3/h debiye kadar yumuşak su üretme kapasitesine sahiptir.
  • TFDY Serisi Yumuşatma Sistemleri

TFDY serisi çift kolonlu (tandem) yumuşatma üniteleri yüzey borulamalı olarak pnömatik (hava), su ve elektrik aktuatörlü vanalama sistemi ile dizayn edilir. Sistem, debiye göre rejenerasyon yapabilen, servis otomasyonunu kumanda eden, kontrolör veya PLC içeren IP 65 sınıfı pano tarafından yönetilir. 2 adet kolon ve 2 adet tankından oluşan sistem 80 m3/h debiye kadar yumuşak su üretirken, kolonlardan biri rejenerasyona girdiğinde diğer kolon devreye girerek yumuşak su üretmeye devam eder.
  • EFV Serisi Yumuşatma Sistemleri

Endüstriyel tek kolonlu yumuşatma üniteleri yüzey borulamalı olarak pnömatik ve elektrik aktuatörlü vanalama sistemi ile dizayn edilir. Sistem, su sayacından geçen debiye göre rejenerasyon yapabilen, servis otomasyonunu kumanda eden, kontrolör veya PLC içeren IP 65 sınıfı pano tarafından yönetilir. Tank malzemesi olarak genellikle iç ve dış yüzeyi epoksi kaplı St 37 karbon çelik tanklar kullanılır. Gereksinime göre paslanmaz çelik ve galvaniz kaplı karbon çelik tanklar da kullanılabilir. Sistem tuz tankıyla kombinedir. EFV serisi su Yumuşatma Sistemleri maksimum 283 m³/saate kadar arıtma kapasitesine sahiptir.
  • EFD Serisi Yumuşatma Sistemleri

Endüstriyel çift kolonlu (tandem) yumuşatma üniteleri tekstil, kimya, gıda, boya, ilaç vb. sektörler basta olmak üzere birçok sanayi kurulusunda su kullanımının fazla olduğu proseslerde etkin şekilde kullanılır.

Ürünlerimiz

[wonderplugin_carousel id="6"]