Gri Su Arıtma Sistemleri

Gri su arıtma sistemleri; duş ve lavabolardan toplanan suyun arıtılarak yeniden kullanımını sağlayan sistemlerdir. Gri su arıtma sistemleri ile suyun %40’a varan geri dönüşümü sağlanabilir. Sistem içerisinde kullanılan ekipmanlar aşağıdaki gibidir;

Kıl Tutucu Filtre (İnce Filtre)

Gri Su sistemine gelen suyun içindeki, kıl, saç, tırnak gibi kaba maddeleri tutmak için kullanılır.

Biyolojik Arıtma/Oksijen Zenginleştirme

Kıl Tutucu Filtre’den geçen Gri Su, belirli sürelerle havalandırılarak oksijen zenginleştirmesi yapılır. Sudaki oksijen miktarı arttırılarak aerobik bakterilerin yaşaması için ideal ortam sağlanır ve biyolojik arıtma işlemi başarılı olarak gerçekleştirilir.

Membran Teknolojisi İle Ultrafiltrasyon İşlemi

Biyolojik arıtma işlemi tamamlanmış gri su, son teknoloji ile üretilen, 0,04 mikron MBR modüllerinden geçerek üçüncü arıtma işlemi gerçekleştirilir. MBR modülleri ile tüm bakteri, patojen giderimi de sağlanır.

Klor İle Dezenfeksiyon

MBR modüllerinden geçen su temiz su deposuna aktarılır, temiz su deposunda suyun daima steril kalması için pH kontrollü klor dozajı yapılır. Su, tüketicilere temiz su haznesinden gönderilir.

Gri Su Geri Kazanım Sistemlerinin Faydaları

  • Doğal su kaynaklarının gereksiz tüketimini düşürerek çevrenin korunmasına büyük katkı sağlar.
  • Yerinde arıtımı yapılan gri su kanalizasyona deşarj edilen sudan ayrılacağı için belediyelere arıtılmak üzere giden atık suyun hacmi azalır ve su arıtımı için gereken yatırım maliyeti de buna paralel olarak düşer.
  • Arıtılmış gri su, şebeke suyu kullanım oranlarını düşüreceğinden dolayı, şebeke suyu dağıtım maliyetlerini de düşürür.
  • Şebeke suyundan %40’a varan tasarruf sağlar.
  • Özellikle kurak bölgelerde bitki yetiştirme ve bahçe sulama için önemli bir kaynaktır.
  • Gri suyun arıtımı daha kirli olan siyah suya göre daha hızlı ve kolaydır; böylelikle ilk yatırım maliyetlerinin düşük olmasına sebep verir.
  • Son tüketicilerin fatura bedellerinin düşmesine yardımcı olur.

Eurotech Water Treatment Technology gri su arıtma sistemlerinin tasarımı baştan sona müşterinin ihtiyacına göre özel olarak projelendirip üretilmektedir. Yapımda kullanılan tüm ekipmanlar en kaliteli malzemelerden seçilmektedir. Ekipmanların kaliteli olması, sistemlerin uzun süre en yüksek verimde çalışmasını sağlamaktadır.

Ürünlerimiz

[wonderplugin_carousel id="4"]