Birm

Birm

Birm minerali suda çözünmüş halde bulunan demir ve mangan bileşiklerinin giderilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Suda çözünmediği için su arıtma minerali olarak oldukça ekonomiktir.

Mixbed

Mixbed

Mixbed su arıtma mineralleri saf su elde etmek için kullanılır. İşletmelerin maliyetlerini düşürüp kar etmesine yardımcı olur. Mixbed genel olarak sarı yada kehribar renklidir.

Dolomit

Dolomit

Ters ozmoz çıkısında tüm minerallerinden arınmış olan suya kontrollü olarak mineral kazandırarak tatlandırmak ve pHini yükseltmek için dolomit minerali kullanılır.

Kuartz Minerali

Kuartz Minerali

Filtrasyon sistemlerinde tank içinde yatak görevi görür. Kuartz mineralleri 1-3, 3-5 ve 5-8 olmak üzere farklı boyutlardadır. Periyodik olarak 3-4 yıl sonunda değişimi yapılmalıdır.

Antrasit

Antrasit

Çok Katmanlı Kum Filtrasyon sistemlerinde katman sayısını arttırmak ve mikron aralığını küçültmek amacı ile kullanılır. Düzenli olarak değişimi yapılması gerekmektedir.

Tablet Tuz

Tablet Tuz

Tablet tuz Yumuşatma Sistemlerinde reçinenin rejenerasyonu amacı ile kullanılmaktadır. İçme ve kullanma suları için özel olarak rajine edilmiştir. Orijinal ambalajında kuru yerde depolanmalıdır.

Reçine

Reçine

Yumuşatma Sistemlerinde suda bulunan Ca++ ve Mg++ iyonları gıda tüzüğüne uygun katyonik bir reçine vasıtası ile alınarak yumuşak su elde edilmesi sağlanır.

Aktif Karbon

Aktif Karbon

Aktif Karbon, suda renk, tat ve kokuya neden olabilecek organik maddeleri ve klor bileşiklerini adsorbe eder. Periyodik olarak 6 ayda bir kez mutlaka değiştirilmelidir.