Membran Teknolojileri

Membran Teknolojileri son yıllarda önemli bir arıtma teknolojisi haline gelmiştir. Membran teknolojilerinin en büyük avantajı kimyasal ekleme zorunluluğu olmadan çalışması, nispeten düşük enerji kullanımı ve prosesin çalışmasında kolaylıklar sağlamasıdır.

Ters Ozmoz Sisteminde su, membranlar üzerindeki gözeneklerden yüksek basınçla geçer. Sudaki maddelerin çoğu işlem sırasında bu gözeneklerden geçemez ve konsantre su olarak atılır. Bu prosedürle, filtreleme sistemlerinden daha iyi su kalitesi elde edilebilir. Ters Ozmoz suda çözünmüş maddelerin %90-99,55 oranında filtreleyerek çeşitli ham su kaynaklarından (kuyu, nehir, deniz vb.) arıtılmış su elde edilmesine olanak sağlar. Eurosan, evsel ve endüstriyel alanda ihtiyaçlarınız için özel çözümler sunar.

Ters Ozmoz Kullanım Alanları,

  • İçme Suyu Üretimi
  • Alkolsüz Bira Üretimi
  • Meyve Suyu ve İçecek Endüstrisi
  • Enerji Santralleri
  • Kimyasal Endüstrisi
  • İlaç Endüstrisi
  • Deniz suyundan saf ve içilebilir su üretimi
  • Endüstriyel uygulamalar için saf su elde edilmesinde özel çözümler

 

Membran Sistemleri

Membran teknolojilerinin kullanıldığı bir çok farklı arıtma sistemi bulunmaktadır. Bunlardan en yaygın olanları;

Eurosan A.Ş. projelerinde membran teknolojilerini kullanırken Eurotech marka kendi membranlarını kullandığı gibi global alanda kendini membran ve membran kılıfları alanında kanıtlamış bir çok marka ile de çalışmaktadır.

Oltremare Membranlar

Membran teknolojileri alanında tartışmasız ismi olan Oltremare marka membranlar kalitesi, yüksek verimi, yüzey alanı genisligi, özellikle yüzey ve yeraltı suları için yapılan ters ozmoz tasarım çalışmalarında, su kalitesine uygun membran seçimini geniş ürün portföyüne sahip olarak saglanması açısından şüphesiz olarak tercih edilmektedir.

Eurosan A.S. yapmış olduğu ve yapacağı tasarımlarda Oltremare marka membranlar tercih ederek kalitesini göstermekte ve müşterilerine de ayni kaliteyi hissetmeleri açısından Oltremare marka membran satışını yaparak yardımcı olmaktadır. Oltremare membran ömrünün tamamını kullanması nedeni ile kalitesinin gerçek kanıtını ortaya koymaktadır.

Wavecyber Membran Kılıfları

Wavecyber marka basinca dayanikli membran kiliflari, yüksek performansi sebebi ile Eurosan A.S. ters ozmoz sistemlerinde tercih edilmektedir.

Kullanilan wavecyber marka basınç kılıfları ayni zamanda tüm Eurosan A.S. müşterilerine de tedarik edilmektedir.

Düşük basınçtan yüksek basınca kadar ve yedek parçaları da dahil olmak üzere tüm seçenekleri en kısa sürede tedarik edilmektedir. Ayrıca end port ve side port modellerinde müşterilerimize ihtiyaçları doğrultusunda tedariki yapılmaktadır.

membran